Już ponad 100 tys. terminali w Polsce, czyli co trzeci zainstalowany w naszym kraju, przyjmuje szybkie płatności kartami zbliżeniowymi, co czyni z Polski najbardziej rozwinięty w Europie kraj pod względem nasycenia sieci akceptacji terminalami zbliżeniowymi – podaje Visa w komunikacie prasowym.

Do 30. listopada Manta sprzedała 100 tys. sztuk tabletów. W ofercie 10 modeli o przekątnej ekranu od 7,8 do 10 cali, w cenie nie wyższej niż 1000 zł.

W ramach NetWorkS!, czyli wspólnego przedsięwzięcia sieciowego Centertelu i PTC, uruchomiono już 2 tys. stacji bazowych – poinformowała PTC. Cały projekt ma zakończyć się w 2014 roku, kiedy obaj operatorzy będą mieli około 10 tys. wspólnych stacji.

W III kwartale polskim operatorom przybyło 945 tys. kart SIM. Wszyscy pompują bazy roczną ważnością konta prepaid, choć PTC w najbardziej spektakularny sposób. Polkomtel w końcu przestał tracić karty abonamentowe, za to na minusie w tym segmencie jest Centertel – wynika z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.

Po trzech kwartałach 2012 roku, Polkomtel zanotował 5,358 mld zł przychodów oraz 2,173 mld zł wyniku EBITDA. Baza kart SIM w samym III kwartale zwiększyła się o 19 tys.

28. listopada Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał karę w wysokości 125 tys. zł nałożoną przez UKE na P4 za naruszenie obowiązków informacyjnych w stosunku do użytkowników końcowych.

W III kwartale PTC pozyskała 66 tys. klientów abonamentowych i 460 tys. klientów prepaid. Spadł wyraźnie koszt pozyskania klienta, spadło ARPU, ale wzrosła marża EBITDA.

Spółka Multimedia Polska podpisała umowę kupna rzeszowskiej kablówki Transmitel, działającego na terenie Rzeszowa, Sanoka, Kolbuszowej, Kańczugi i Gorzyc. Przejmowana spółka ma w swoim zasięgu 10,5 tys. gospodarstw domowych), którym dostarcza około 5,5 tys. usług.

Tede rusza na podbój USA aby wraz z ekipą Red Bull Mobile realizować projekt
o nazwie 50 Stanów Świadomości. W ciągu następnych 50 dni odwiedzi 50 stanów Ameryki Północnej. W trakcie podróży liczącej ponad 25 tys. kilometrów LG Swift L9 będzie stanowił okno na świat polskiego rapera.

Virgin Mobile Polska zaprezentował dziś program wspierający przedsiębiorczość młodych Polaków. Zwycięzca rocznego programu Virgin Mobile Academy otrzyma 100 tys. zł na realizację własnego projektu.

Na koniec III kwartału sieć Play miała ponad 8,2 mln klientów, o 26% więcej niż w analogicznym okresie 2011 roku. W tym czasie przeniesiono do niej ponad 800 tys. numerów.

Orange podtrzymuje, że do marca 2013 roku wybuduje 70 tys. łączy światłowodowych. To są zobowiązania wynikające z porozumienia z UKE, więc nie ma innej możliwości – mówi Maciej Witucki, prezes Orange Polska. Jego zdaniem, nie jest jednak pewne, że superszybki Internet, za który przyjdzie dodatkowo zapłacić, szybko znajdzie nabywców.

Aero2 i CenterNet, dwie sieci należące do NFI Midas, świadczą usługi dla klientów indywidualnych. CenterNet działając w roamingu krajowym w Polkomtelu obsługuje 150 tys. kart usługi wRodzinie, a Aero2 – na sieci HSPA+ ma 150 tys. kart Bezpłatnego Dostępu do Internetu.

Miesięcznie przez sieci należące do NFI Midas (czyli CenterNet, Mobyland i Aero2) przechodzi teraz około 700-800 tys. GB danych. To wszystko bez wliczania darmowego dla klientów hurtowych nocnego transferu oraz bez użytkowników Bezpłatnego Dostępu do Internetu.

wRodzinie ma obecnie 180 tys. aktywnych kart SIM i ta liczba się zwiększa. Przyrost byłby szybszy, gdyby nie kryzys zmuszający do cięcia wydatków na marketing i reklamy telewizyjne – powiedział rpkom.pl Włodzimierz Plewczyński, dyrektor ds. sprzedaży i obsługi klienta w firmie CenterNet.

T-Mobile zaoferował wszystkim odwiedzającym warszawskie plaże: Wisła, Stadion oraz Wilanów bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu bez konieczności logowania. Z bezprzewodowego Internetu T-Mobile na warszawskich plażach skorzystano blisko 20 tys. razy ze średnią prędkością ponad 3 Mb/s.

Mieszczący się w mieście Taiyuan zakład Foxconnu do wtorku zatrzymał produkcję. Powodem jest bójka pracowników, w której udział wzięło około 2 tys. osób.

iPhone 5 pojawił się w ofercie jednego z większych dystrybutorów sprzętu IT w Polsce – Vobisie. Jego cena jest jednak czterokrotnie wyższa niż ta, która będzie dostępna w przedsprzedaży w oficjalnym sklepie Apple.

28. tys. osób skorzystało z lotów w Orange Stacji Balon. Jest to helowy balon z gondolą widokową na 30 osób, który unosi się nad Warszawą od końca kwietnia.

W II kwartale polskim operatorom przybyło 929 tys. kart SIM. Jedynym operatorem spośród czwórki największych, który tracił zarówno klientów prepaid, jak i abonamentowych, był Polkomtel – wynika z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.