UKE wydał dziś decyzję określającą nowe warunki udostępniania kanalizacji kablowej Telekomunikacji Polskiej na bazie oferty ramowej ROI. TP uważa, że regulator nie uwzględnił w niej jej zastrzeżeń, ani też zastrzeżeń Komisji Europejskiej. TP nie zgadza się z tą decyzją, uważa ją za krzywdzącą i odwoła się od niej.

Sąd odroczył bezterminowo proces Telekomunikacji Polskiej przeciwko MNI Telecom, w którym półtora miesiąca temu ustanowiono zabezpieczenie na 58 mln zł na poczet roszczeń TP.

W III kwartale 2012 roku Grupa TP zanotowała przychody na poziomie 3,473 mld zł (spadek o 5,5% w porównaniu do III kwartału zeszłego roku) i 307 mln zł zysku netto. Segment telefonii stacjonarnej dał 1,917 mld zł przychodu (spadek o 4% względem III kwartału 2011 roku).

W II kwartale 2012 roku Grupa TP zanotowała przychody na poziomie 3,473 mld zł (spadek o 5,5% w porównaniu do III kwartału zeszłego roku) i 307 mln zł zysku netto. Segment telefonii stacjonarnej dał 1,917 mld zł przychodu (spadek o 4% względem III kwartału 2011 roku).

8. października Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów utrzymał w mocy karę pieniężną w wysokości 2 mln zł za niewywiązywanie się Telekomunikacji Polskiej z obowiązku zapewnienia bezpłatnych połączeń z numerami alarmowymi 112, 997, 998 i 999. Wyrok nie jest prawomocny.

Od 26. września dostępne są trzy nowe plany taryfowe telefonii stacjonarnej Orange TP w cenie od 32,36 zł do 49 zł. Dwa z nich mają w pakiecie nielimitowane rozmowy międzynarodowe.

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uchylił decyzję Prezesa UKE z 20 . listopada 2008 roku, nakładającą na Telekomunikację Polską karę w wysokości 8 mln zł, za niedotrzymywanie norm jakościowych w zakresie usługi powszechnej. Wyrok nie jest prawomocny.

TP (marka Orange) i Netia deklarują wolę współpracy. Pod egidą Urzędu Komunikacji Elektronicznej mają ruszyć rozmowy na temat współpracy przy rozbudowie infrastruktury światłowodowych sieci szerokopasmowego dostępu do Internetu. Myślę, że rozmowy istotnie posuwające nas do przodu powinny odbyć się we wrześniu – mówi Mirosław Godlewski, prezes zarządu Netii.

W II kwartale 2012 roku Grupa TP zanotowała przychody na poziomie 3,669 mld zł (spadek o 1,1% w porównaniu do II kwartału zeszłego roku) i 255 mln zł zysku netto. Segment telefonii stacjonarnej dał 2,002 mld zł przychodu (spadek o 0,4% względem I kwartału 2011 roku).

Po pierwsze: jakość usług telekomunikacyjnych połączona z interesem konsumenta, po drugie inwestycje w infrastrukturę telekomunikacyjną, po trzecie gospodarka częstotliwościami, co jest mocno powiązana z inwestycjami – tak mówi o swojej strategii Magdalena Gaj, prezes UKE, w wywiadzie dla serwisu rpkom.pl.

Bardzo się cieszę, że nasze propozycje w kwestii wspólnych inwestycji zdają się być poważnie rozważane przez Telekomunikację Polską. Szkoda tylko, że dzieje się to dopiero pod presją wiszących nad TP roszczeń za stwierdzone przez Komisję Europejską działania dyskryminacyjne – mówi prezes Netii Mirosław Godlewski w odpowiedzi na stwierdzenie prezesa TP Macieja Wituckiego dotyczącego wspólnych inwestycji.

Były prezes Kulczyk Holding oraz były szef rady nadzorczej PKN Orlen zostali zatrzymani pod zarzutem korupcji przy prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej – informuje PAP.

Netia skierowała do sądu sprawę przeciwko TP o odszkodowanie z tytułu strat poniesionych w wyniku utrudniania dostępu do infrastruktury – informuje Newseria.

Komisja Europejska w ciągu trzech miesięcy oceni, czy dostęp do sieci światłowodów w Polsce nie jest zmonopolizowany przez TP. Podejrzenia pojawiły się po tym, gdy UKE zdecydował, że nie będzie regulował opłat, jakie TP będzie pobierać od innych operatorów za dostęp do wybudowanej przez siebie sieci.

Od 300 do 700 mln zł odszkodowania może chcieć Netia od Telekomunikacji Polskiej w związku ze stwierdzeniem przez Komisję Europejską, że przez co najmniej 4 lata TP nadużywała swojej pozycji – wynika z informacji Parkietu.

W I kwartale 2012 roku Grupa TP zanotowała przychody na poziomie 3,521 mld zł (spadek o 3,4% w porównaniu do I kwartału zeszłego roku) i 242 mln zł zysku netto (wzrost o 28%). Segment telefonii stacjonarnej dał 1,927 mld zł przychodu (spadek o 5,4% względem I kwartału 2011 roku).

Dla wielu Polaków “zabicie” tak znanej, polskiej marki może być kontrowersyjne – mówi o rebrandingu TP na Ograne Karol Wieczorek z Netii. Jak dodaje, analitycy cytowani przez media skłaniają się ku opinii, że oferta pod marką Orange, skierowana jest raczej do zamożnych klientów a więc nie jest szczególnie masowa.

W środę 11. kwietnia odbędzie się konferencja sieci Orange. Czy zaprezentuje swoją odpowiedź na oferty No-limits sieci Play, T-Mobile i Plus? A może chodzi o rebranding usług TP na Orange?

Stanowczo zapewniam, Serce i Rozum dalej będą towarzyszyć Grupie TP. W kilku gazetach, jako niekwestionowani celebryci, udzielili wywiadów o swoim nowym miejscu pracy w Orange – pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Do klientów Telekomunikacji Polskiej trafi wraz z jednym z najbliższych rachunków list prezesa Macieja Wituckiego, który dotyczyć będzie rebrandingu na Orange. Obiecuje, że zmiana będzie odczuwalna pozytywnie – pisze dziennik Parkiet.

Wojna pomiędzy Telekomunikacją Polską a Grupą MNI nabiera tempa. Pierwszej stronie udało się zająć tylko 7 tys. zł na koncie bankowych z ponad 40 mln zł, które na mocy postanowienia sądu miały stanowić zabezpieczenia roszczenia. Druga każe zapłacić TP 240 mln zł kary za uporczywe łamanie umowy.