Apple sprzedał w pierwszy weekend 2 mln sztuk iPhone’ów 5 na terenie Chin. Analitycy nie spodziewali się aż tak ciepłego przyjęcia nowego smartfonu.

Dwaj chińscy dostawy sprzętu telekomunikacyjnego – Huawei oraz ZTE – uprawiają dumping sprzedając swoje produkty 35% poniżej uczciwych cen rynkowych. Tak wynika z wewnętrznej analizy Komisji Europejskiej, do której dotarł Wall Street Journal.

Począwszy od wyboru samego kryptonimu, a skończywszy na spektakularnej konferencji połączonych sił ABW i prokuratury, akcja “Eligiusz” rodzi sporo pytań. I to nawet u osób, które – tak jak ja – stronią od wsłuchiwania się w teorie spiskowe.

Orange wprowadza promocję no limit w prepaidzie One. Tak, jak u konkurentów, promocja nie łączy się z roczną ważnością konta, ma jednak więcej progów doładowań.

Orange wprowadza promocję no limit w prepaidzie One. Tak, jak u konkurentów, promocja nie łączy się z roczną ważnością konta, ma jednak więcej progów doładowań.

Przed tygodniem napisałem tu (odwołując się do przypadku Francji), że legalizacja “małżeństw” homoseksualnych doprowadzi do destrukcji małżeństwa jako takiego. Bodaj za to byłem najbardziej krytykowany. Pozwolę sobie, zatem, wyjaśnić, dlaczego tak uważam.

Orange pokazało dziś usługę płatności mobilnych NFC (ang. Near Field Communication). Mam nieodparte wrażenie, że zaprezentowało ją właśnie dziś tylko po to, żeby wyprzedzić podobny ruch T-Mobile. Uważam tak z dwóch powodów. Po pierwsze, rzadko jakąś ofertę anonsuje się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Po drugie, aktualna funkcjonalność rozwiązania jest tak mała, że trudno nie nazwać tego wręcz protezą.

W polskiej konstytucji obowiązuje tylko jeden sposób odwołania rządu w trybie votum nieufności. Czymś zupełnie innym jest odwołanie go na początku kadencji nowego Sejmu albo w wyniku podania się rządu do dymisji, co – teoretycznie – może nastąpić w dowolnym momencie. Votum nieufności może być, od 1997 r., tylko konstruktywne. I bardzo dobrze. Inaczej mielibyśmy upadek rządu średnio co kilka miesięcy. Tak już kiedyś w polskiej demokracji było – i wystarczy.

Operatorzy uwielbiają powoływać się na tajemnicę przedsiębiorstwa w dokumentach, które dostarczają UKE. Dzielą swoje opinie i wnioski na część jawną i poufną, wycinają z jawnych prawie wszystkie liczby. Co najśmieszniejsze, ofiarą tych działań padają nawet dane powszechnie dostępne w raportach finansowych – tak się nasi dzielni operatorzy zapędzili w ich cenzurowaniu. Aż w końcu padli ofiarą własnych działań.

Za trzy miesiące będzie koniec świata. Tak przynajmniej twierdzą niektórzy zwolennicy teorii, iż Majowie wiedzieli coś więcej na temat przyszłości ziemi i dlatego wyznaczyli dzień 21 grudnia 2012 roku, jako ostatni w kalendarzu.

Nie należę do tych, którzy uważają, że w sprawie Amber Gold zawinili raczej ludzie niż system. Bo skoro ludzie zawinili tak wiele razy i na taką skalę, to znaczy, że zawinił także system. A więc: i ludzie, i system. A to oznacza, że niezależnie od rozliczenia ludzi, trzeba rozliczyć system.

Tak jak nie jestem w stanie zrozumieć kogoś, kto swą działalnością pakuje się w pewne kłopoty i niemal równie pewne więzienie, tak nie pojmuję, jak można mówić, że państwo nie zawiodło w sprawie Amber Gold. Owszem, zawiodło.

A może byśmy tak zrezygnowali z finansowania sportu wyczynowego i przygotowań olimpijskich z pieniędzy podatnika? Uznali że to niekoniecznie brązowe medale w wioślarstwie czy zapasach budują naszą markę i zaświadczają o sile i potędze państwa polskiego? Doszli do wniosku, że zamiast łożyć setki milionów na przygotowanie kilkudziesięciu osób do igrzysk, lepiej wydać je na sport masowy i rekreacyjny?

A może byśmy tak zrezygnowali z finansowania sportu wyczynowego i przygotowań olimpijskich z pieniędzy podatnika? Uznali, że to niekoniecznie brązowe medale w wioślarstwie czy zapasach budują naszą markę i zaświadczają o sile i potędze państwa polskiego? Doszli do wniosku, że zamiast łożyć setki milionów na przygotowanie kilkudziesięciu osób do igrzysk, lepiej wydać je na sport masowy i rekreacyjny?

Ponad trzy czwarte zysku rynku mobilnego w 2Q2012 zagarnął dla siebie Apple – wynika z danych przedstawionych przez firmę analityczną Raymond James. W przypadku przychodów zyski Apple’a nie są już tak duże.

Tak przynajmniej twierdzi serwis Bloomberg. Prezentacja nowych Nokii z Windows Phone 8 miałaby odbyć się podczas konferencji Nokia World 2012.

W ostatnich miesiącach do sieci trafiały zdjęcia rozmaitych części nowego iPhone’a, teraz pojawiły się zdjęcia kompletnego urządzenia. Czy tak rzeczywiście będzie wyglądał nowy smartfon Apple’a? Miejmy nadzieję.

W ostatnich miesiącach do sieci trafiały zdjęcia rozmaitych części nowego iPhone’a, teraz pojawiły się zdjęcia kompletnego urządzenia. Czy tak rzeczywiście będzie wyglądał nowy smartfon Apple’a? Miejmy nadzieję.