Na terenie budowy metra w Bangalore w południowych Indiach odkryto armatę z XVIII wieku oraz kulę do niej, pochodzące z czasów panowania sułtana Tipu – informuje serwis internetowy Deccan Herald.

Play oraz serwis Audioteka.pl 6. wspólnie uruchomiły usługę Audiobooki w Play. W ramach usługi użytkownik otrzymuje co miesiąc jeden punkt do zamiany na wybrany przez siebie audiobook z kolekcji Audioteki.

Już w środę 28. listopada Microsoft udostępni Windows Phone 7.8 – donosi serwis WMPoweruser. Aktualizacja przyniesie szereg nowych funkcji smartfonom z Windows Phone, które trafiły na rynek w ostatnich dwóch latach.

Już w przyszłym miesiącu Apple rozpocznie testową produkcję następcy iPhona 5 – donosi serwis DigiTimes opierając się o raport Commercial Times.

Virgin Mobile prowadzi rozmowy z rosyjskimi operatorami, żeby wejść do tego kraju i działać w modelu MVNO -ujawnił Richard Broanson, właściciel firmy, cytowany przez serwis rpkom.pl.

Polkomtel konsekwentnie nie ujawnia danych dotyczących liczby użytkowników dedykowanych taryf do transmisji danych. Bank HSBC, w oparciu o dostępne mu raporty operatora podał, że 30. czerwca Polkomtel miał 571 tys. takich kart – pisze serwis rpkom.pl.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange, objął dodatkowo stanowisko kierownika wydziału PR w departamencie PR i sponsoringu Orange Polska. Dotychczasowa szefowa wydziału – Stella Widomska – przechodzi do innego pionu w firmie – pisze serwis rpkom.pl.

UPC, będące dzisiaj dzięki umowom przejętego Astera, MVNO działającym w modelu resselera w sieci Centertelu, chce zintensyfikować swoje działania na rynku mobilnym. Chce rozpocząć działanie w modelu Full MVNO – pisze serwis rpkom.pl.

Ze zrealizowanych do tej pory w Europie aukcji na częstotliwości 800 MHz wynika średnia wycena na poziomie 0,80 euro za 1 MHz na jednego mieszkańca – powiedział prof. Józef Modelski podczas panelu dyskusyjnego na konferencji PIKE w Jachrance, cytowany przez serwis rpkom.pl.

Nokia zamierza pozwać HTC za wygląd modelu 8X, który ma być bardzo zbliżony do wyglądu Nokii Lumia 820 – informuje serwis PC Tablet. Czego będzie się domagać?

HTC przygotował aktualizację systemu Android dla swojego flagowego smartfonu, One X, do wersji 4.1 Jelly Bean – informuje serwis Modaco. Kiedy zostanie ona udostępniona?

Najprawdopodobniej pod koniec października na rynek trafi tablet Google Nexus 7, który wyposażony będzie w łączność 3G – informuje serwis MoDaCo.

Książę Harry, brat następcy brytyjskiego tronu księcia Williama, znowu wywołał skandal. Podczas swojego pobytu w hotelu w Las Vegas dał się sfotografować, kiedy nago grał w bilarda – podaje serwis tmz.com.

Dwa flagowe smartfony Samsunga, Galaxy S II oraz Galaxy S III, otrzymają aktualizację do najnowszej wersji systemu Android, 4.1 Jelly Bean – informuje serwis SamMobile. Kiedy to nastąpi?

W wydanym raporcie oganizacja China Labour Watch twierdzi, że w fabrykach produkujących sprzęt dla Samsunga zatrudniani są niepełnoletni – informuje serwis Laptop Mag. Samsung zdecydowanie odpiera te zarzuty.

Tak przynajmniej twierdzi serwis Bloomberg. Prezentacja nowych Nokii z Windows Phone 8 miałaby odbyć się podczas konferencji Nokia World 2012.

Dla 31-letniej Jennifer Lawson ten pocałunek miał być jej ostatnim pożegnaniem z umierającą córką. Lekarze już wcześniej uprzedzili ją, że dziewczynka umiera i nie da się jej już pomóc. Kiedy lekarze odłączyli dziewczynkę od respiratora, a matka pocałowała ją w czoło, stało się coś nieprzewidywalnego – dziewczyna zaczęła sama oddychać. To był cud – podaje serwis dailymail.co.uk, przytaczając słowa matki.

Jacek Strzałkowski powraca do UKE po 3 latach przerwy, zastępując na stanowisku rzecznika prasowego Piotra Dziubaka – pisze serwis rpkom.pl.

Republika Palau, niewielkie wyspiarskie państwo na Oceanie Spokojnym, pobiło dwa rekordy. Obywatele tego kraju spożywają najwięcej marihuany na świecie, a także piją najwięcej piwa w przeliczeniu na jednego mieszkańca – donosi serwis bbc.co.uk.