Smartfony Lenovo, które podbijają rynek w Chinach i Rosji, mają pojawić się w Polsce w przyszłym roku. Na razie koncern zaprezentował nowe ultrabooki oraz tablety działające w oparciu o Windows 8 i RT. Zdaniem producenta przyszły rok upłynie pod znakiem tego typu urządzeń.

M. Boni: Polska nie podpisze się pod treścią Międzynarodowych Regulacji Telekomunikacyjnych, jeśli będą ograniczały wolność Internetu. Za ograniczeniami w dostępie do Internetu jest koalicja krajów arabskich oraz Rosja i Chiny.

Ubolewam nad tym, co spotkało Pasikowskiego i Stuhra w związku z “Pokłosiem”. Z kilku powodów. Po pierwsze, nie mam zaufania do argumentów naganiaczy. Gdy słyszę nagonkę, a priori jakoś mi tu nieładnie pachnie. Po drugie, nie jestem z tych, którzy zalecają opowiadanie historii jako zamiatanie pod dywan – takich lub zgoła innych – wstydliwych spraw. Po trzecie, mówimy o filmie, czyli – było nie było – o dziele sztuki.

Już ponad 100 tys. terminali w Polsce, czyli co trzeci zainstalowany w naszym kraju, przyjmuje szybkie płatności kartami zbliżeniowymi, co czyni z Polski najbardziej rozwinięty w Europie kraj pod względem nasycenia sieci akceptacji terminalami zbliżeniowymi – podaje Visa w komunikacie prasowym.

Cztery na pięć najpopularniejszych urządzeń, które amerykańskie dzieci chciałyby zobaczyć pod choinką to produkty Apple’a – wynika z badania wykonanego przez firmę analityczną Nielsen.

Jolla zaprezentowała swój nowy system operacyjny Sailfish, bazujący na linuksowej platformie MeeGo rozwijanej niegdyś wspólnie przez Nokię i Intela. Wiele aplikacji z Androida będzie działało pod nowym systemem bez żadnych modyfikacji.

Łukasz Warzecha potwierdził w rozmowie z portalem wpolityce.pl, że redakcja “Rzeczpospolitej” pod nowym kierownictwem nie życzy sobie jego obecności na łamach. To jest – moim zdaniem -znak ostatecznego przejęcia “Rzepy” przez siły mainstreamu, czy – jak kto woli – jasnogrodu.

Do sieci wyciekło zdjęcie prasowe smartfonu HTC Deluxe, czyli ogólnoświatowej wersji urządzenia HTC Droid DNA dedykowanego sieci Verizon. Pod względem specyfikacji jest to najciekawszy obecnie smartfon z Androidem.

Dziesięcioletnią umową licencyjną zakończył się spór między HTC a Applam rozpoczęty na drodze sądowej w 2010 roku. Był to pierwszy duży pozew Apple’a wycelowany w firmę produkującą urządzenia pracujące pod kontrolą Androida.

UKE powinien realizować interes klientów. A sposób przeprowadzenia przetargu na częstotliwości pod szybki internet LTE temu interesowi nie służy – mówi Andrzej J. Piotrowski, ekspert Centrum im. Adama Smitha, cytowany przez Dziennik Gazetę Prawną.

– Po publikacji o trotylu na pokładzie Tu-154 dynamika spraw politycznych przyspieszyła i merytoryka zaszła na drugi plan. To, że Jarosław Kaczyński mówił o zamachu i zamordowaniu w Smoleńsku 96 osób, burzy nasz pomysł na merytoryczną kampanię. Ja pod tezą o zamachu się nie podpisuję – mówi prof. Piotr Gliński, kandydat PiS na premiera rządu technicznego, w Kontrwywiadzie RMF FM.

Objazdy dróg i blokady punktowe, automatyczna aktualizacja danych SmartRoutes i nowe algorytmy pokonywania korków, obsługa Gestów, synchronizacja z Dropbox, obsługa iPoda, możliwość wysłania własnej pozycji pod adres e-mail i najnowsze mapy Polski i Europy. AutoMapa 3.4 dla iOS jest dostępna w App Store.

Amerykańskiemu operatorowi Verizon przywrócenie wszystkich usług pod huraganie Sandy może zająć nawet 2 tygodnie. Trwa wypompowywanie wody z głównej siedziby telekomu.

Android, najpopularniejszy na świecie mobilny system operacyjny, jest dla Google’a nierentowny. Choć pod względem obecności w sieci to drugi po iOS system mobilny, to jednak zarobkami z reklam w przeliczeniu na użytkownika bije tylko Symbiana. Rozwój platformy pochłania miliardy dolarów. Czy Samsung przejmie androidowe królestwo?

Nie potrafię z taką łatwością jak robią to inni rzucać kamieniem. I pokrzykiwać “Co? Nie ma na leczenie, a jest na in vitro? Skandal”. To straszliwie trudne, dramatyczne wybory, ale państwo musi ich dokonywać. Czasami idąc pod prąd najprostszych instynktów.

Nokia opatentowała wygląd swojego przyszłego tabletu internetowego. Design nawiązuje do ostatnich smartfonów fińskiego koncernu pracujących pod kontrolą Windows Phone. Czy tablet Nokii odniesie sukces?

Samsung wprowadził na polski rynek Galaxy Ace Duos. Nowy smartfon obsługuje jednocześnie dwie karty SIM, pod względem specyfikacji bazuje zaś na popularnym modelu Ace.

Japoński Softbank za 20 mld dolarów przejmie 70% udziałów w trzecim pod względem wielkości amerykańskim operatorze komórkowym Sprint Nextel, obsługującym ponad 53 mln klientów.

Premier coraz bardziej przypomina maratończyka, pokonującego dystans z rosnącym trudem i wkładającego w to coraz więcej wysiłku. Jeszcze biegnie, jeszcze potrafi trochę przyspieszyć, ale każdy kolejny kilometr pokonuje coraz wolniej, a każdy kolejny zryw jest coraz mniej przekonujący. Co gorsza, droga do mety jest jeszcze długa, a i wiedzie coraz bardziej pod górę.

Kaspersky Lab Polska przedstawił pierwszy raport z serii tegorocznych badań poświęconych bezpieczeństwu sieci Wi-Fi w Polsce. W pierwszej kolejności sprawdzono Trójmiasto, które w poprzednich latach plasowało się w ścisłej czołówce pod względem zabezpieczeń stosowanych w sieciach bezprzewodowych.