Krzysztof Adaszewski, obecnie członek zarządu NFI Midas odpowiedzialny za finanse, zostanie nowym prezesem NFI Midas. Wojciech Pytel, dotychczasowy prezes, wejdzie w skład rady nadzorczej jako jej przewodniczący. Skład Zarządu zostanie uzupełniony o Dariusza Łukasiewicza.

Idea wszechświata jako "olbrzymiego mózgu" została zaproponowana przez naukowców i pisarzy science-fiction ponad kilkadziesiąt lat temu. Teraz fizycy University of California w San Diego twierdzą, że mają na to pewne dowody – podaje The Huffington Post.

Chłopiec czy dziewczynka? A może bliźniaki? Na całym świecie nie milkną spekulacje na temat ciąży księżnej Kate. Media zastanawiają się również nad tym, kto w zależności od płci i kolejności urodzenia (w przypadku bliźniąt) jako pierwszy odziedziczy prawo do brytyjskiego tronu.

Ubolewam nad tym, co spotkało Pasikowskiego i Stuhra w związku z “Pokłosiem”. Z kilku powodów. Po pierwsze, nie mam zaufania do argumentów naganiaczy. Gdy słyszę nagonkę, a priori jakoś mi tu nieładnie pachnie. Po drugie, nie jestem z tych, którzy zalecają opowiadanie historii jako zamiatanie pod dywan – takich lub zgoła innych – wstydliwych spraw. Po trzecie, mówimy o filmie, czyli – było nie było – o dziele sztuki.

Francja żyje wtorkową konferencją prasową prezydenta Hollande’a. Lewica robi tam dobrą minę do złej gry, próbując – za prezydentem – udowodnić, że zakręt polityczny potwierdzony słowami, które padły na tej konferencji, nie jest żadnym zakrętem. Prawica punktuje sprzeczności pomiędzy Hollandem-kandydatem, a Hollandem-prezydentem. Ciekawa lekcja styku realnej polityki z polityką jako narracją. Czyli tego, co naprawdę jest, z tym, co trzeba ludziom wmówić, że jest.

Komisja Europejska podjęła dziś decyzję o dodaniu kolejnych 120 MHz (2x 60 MHz) do pakietu widma radiowego dostępnego dla technologii 4G, takich jak LTE, wokół pasma 2 GHz. To pasmo jest aktualnie w całości wykorzystywane wyłącznie na potrzeby UMTS. Technologia LTE uwzględnia wspomniane pasmo w standardzie jako band 1.

15. października Orange startuje z komercyjną usługą płatności NFC. Na początek z jednym bankiem i kilkoma telefonami w ofercie – wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Za trzy miesiące będzie koniec świata. Tak przynajmniej twierdzą niektórzy zwolennicy teorii, iż Majowie wiedzieli coś więcej na temat przyszłości ziemi i dlatego wyznaczyli dzień 21 grudnia 2012 roku, jako ostatni w kalendarzu.

We wrześniu rozpoczął się rok szkolny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, a w październiku kolejny rok nauki zainaugurują studenci. Dzięki urządzeniom takim jak tablety Samsung Galaxy Tab 2 10.1 i Galaxy Tab 2 7.0 nauka może stać się przyjemniejsza – przekonuje Samsung.

Na świecie wyraźnie rosnący widać trend prezentacji nowych urządzeń jako elementów ekosystemu. Każdy definiuje ten świat inaczej i każdy ma na swój sposób rację. Najbardziej widać to na przykładzie dwóch firm – Sony i Samsunga, a w tle Google i Microsoftu. Zaś Apple łączy obie wizje i, jak na razie, na tym wygrywa.

25. sierpnia Plus zaprezentuje Internet LTE o prędkości 150 Mb/s – prędkością tą pochwali się jako pierwsza sieć na świecie. Prezentacja odbędzie się podczas koncertu Muzodajnia Gwiazd, organizowanego z okazji czwartych urodzin serwisu Muzodajnia.

Bardzo mnie wzrusza płacz nad okrutnym losem Kory. Oto ktoś nieznany przysłał na adres jej przecudnej urody psa, Ramony, 60 gramów marihuany, na co zła policja polska, naruszając mir domowy artystki, urządziła tamże przeszukanie, w wyniku którego znaleziono 3 gramy ziela pozwalającego wyzwalać się od czasu do czasu z ziemskich ograniczeń. A dalej, zła polska prokuratura oskarżyła właśnie artystkę o posiadanie nieznacznych ilości środków halucynogennych, za co grozi kara do 3 lat więzienia.

Samsung jako jeden z głównym sponsorów i partnerów technologicznych Olimpiady w Londynie przygotował związaną tematycznie reklamę Samsunga Galaxy S III.

W poniedziałek agencja ratingowa Moody’s obniżyła tzw. perspektywę Niemiec, to znaczy zagroziła realnym obniżeniem ich noty. Obecnie Niemcy, jako jedno z nielicznych państw strefy euro, mają najwyższą notę: AAA.

Jako krzywdę dla przytłaczającej grupy zupełnie niewinnych użytkowników określił Play blokowanie przez Wikipedię adresów IP należących do jego sieci. Czy pójdą za tym kolejne kroki operatora?

Już 10,9% użytkowników smartfonów z Androidem korzysta z najnowszej wersji tego systemu, oznaczonej jako 4.0 Ice Cream Sandwich. Najwięcej, bo 64% urządzeń pracuje pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread.

Czy naprawdę nie możemy traktować piłki nożnej jako – ot po prostu sportu w którym chodzi o to by wygrać, ale jak się przegra to mówi się trudno i żyje się dalej? Czy każdy mecz z Rosją/Niemcami musi urastać natychmiast do rangi wydarzenia przy pomocy którego powetujemy sobie wielowiekowe krzywdy? Słucham różnych wypowiedzi, czytam gazety, przeglądam internet i już nie wiem czy to wszystko raczej śmieszyć czy przerażać nas powinno.

Podczas wczorajszej prezentacji iOS 6, darmowa aplikacja do obsługi GPS-u z trójwymiarowymi mapami była jedną z najciekawszych nowości. Jak się okazuje, mapy dostarcza Apple’owi sam TomTom.