Samsung oficjalnie zapowiedział dwa warianty smartfonu Samsung Galaxy Grand. Oba wyposażone są w dwurdzeniowy procesor i ekran o przekątnej aż 5 cali.

20. grudnia T-Mobile wprowadzi do oferty dwa nowe tablety – Huawei MediaPad 7 Lite oraz Apple iPad mini. Tuż po świętach do sprzedaży trafi tablet Acer IconiaTab A211 z ekranem o przekątnej 10,1 cala.

Cyfrowy Polsat wprowadza do sprzedaży dwa nowe tablety – Manta MID9701 9,7-cali Wi-Fi oraz Ferguson S3 7-cali Wi-Fi DVB-T , a także laptop Acer Aspire E1 z systemem Windows 8.

Za dwa lata internet ma być dostępny w każdym miejscu w Polsce. Za osiem lat – wszystkie gospodarstwa domowe będą mogły korzystać z sieci o szybkości co najmniej 30 Mb/s. UKE deklaruje, że cele Europejskiej Agendy Cyfrowej są realizowane zgodnie z harmonogramem. Apeluje jednocześnie do samorządów o pośpiech w wykorzystywaniu środków unijnych, przeznaczonych na budowę sieci.

Nokia zaprezentowała dwa nowe modele telefonów z linii Asha. Oba występują w wariantach na jedną lub dwie karty SIM, mają wyjątkowo długie czasy czuwania i kosztują tylko 62 dolary.

Phablety to nowa kategoria sprzętu – urządzenia stojące na pograniczu rynku tabletów i smartfonów. Choć sprzęt tego typu do niedawna uważany był za niszowy, staje się coraz popularniejszy – w pierwsze dwa miesiące sprzedaży Galaxy Note II znalazł 5 mln nabywców.

IdeaTab 2107 to odpowiedź Lenovo na falę tanich, 7-calowych tabletów. Urządzenie nie może pochwalić się topowymi wynikami w benchmarkach, ma natomiast dwa gniazda na karty SIM i baterię wytrzymującą 10 godzin pracy.

Aero2, spółka z Grupy Midas, złożyła w listopadzie dwa zamówienia na usługi, związane z rozbudową sieci, o łącznej wartości 591,4 mln zł. Projekt rozbudowy infrastruktury do przesyłu danych w technologii LTE/HSPA+ realizowany jest we współpracy z Polkomtelem.

Dwa nowe telefony Alcatela dostępne są w sieciach komórkowych. W T-Mobile pojawił się Alcatel One Touch 991D, natomiast do Play wchodzi Alcatel One Touch 810.

Zgodnie z decyzją UKE, Aero2 będzie świadczyło bezpłatny dostęp do Internetu w sieci HSPA+ 900 MHz dłużej o 2 lata: do 21. grudnia 2016 roku. W zamian spółka otrzymała pozwolenie na późniejszą o 2 lata realizację pokrycia kraju siecią LTE na 2,6 GHz.

Dwa miesiące po Festiwalu Sopot Top of the Top, na którym Plus jako pierwszy operator na świecie zaprezentował na częstotliwości 1800 MHz LTE 150 Mb/s, sieć umożliwia korzystanie z niego klientom. Oprócz większej szybkości, Plus przygotował też nowe, większe pakiety danych.

Nokia zaprezentowała dwa niedrogie dotykowe telefony: Asha 309 i Asha 309. Mimo ceny na poziomie 99 dolarów, producent zastosował pojemnościowe ekrany dotykowe.

HTC udostępniło zapis ostatniej konferencji prasowej, na której zaprezentował dwa nowe modele z systemem Windows Phone 8 – 8S oraz 8X.

W Wielkiej Brytanii można już zamówić w przedsprzedaży dwa najnowsze smartfony HTC z systemem Windows Phone 8, modele 8S oraz 8X. Jaka jest ich cena i kiedy będą dostępne?

5. września Nokia zaprezentowała dwa nowe modele oparte o Windows Phone 8 – Lumia 820 oraz Lumia 920. Teraz w sieci udostępniono zapis wideo z nowojorskiej konferencji.

Nokia szykuje się do środowej prezentacji nowych smartfonów z rodziny Lumia. Pokazane mają być dwa modele – według przecieków będą to Lumia 820 i Lumia 920. Co mają do zaoferowania?

Nokia szykuje się do środowej prezentacji nowych smartfonów z rodziny Lumia. Pokazane mają być dwa modele – według przecieków będą to Lumia 820 i Lumia 920. Co mają do zaoferowania?

Jeszcze przed targami IFA w Berlinie Huawei zaprezentował portfolio nowych produktów. Wśród nich znalazły się cztery smartfony, dwa tablety oraz nowy graficzny interfejs użytkownika.