Amerykańskie biuro patentowe unieważniło patent Apple’a na “szczypanie ekranu”. To jeden z kluczowych patentów, które były podstawą nałożenia na Samsunga kary 1,05 mld dolarów.

Sieć Play poinformowała o końcu utrudnień z dostępnością smartfonów Apple iPhone 5. Urządzenia dostępne są teraz od ręki.

Druga próba opatentowania designu iPadów w Rosji zakończyła się dla Apple’a fiaskiem. Rosyjska Izba Sporów Patentowych odrzuciła apelację Apple’a dotyczącą decyzji urzędu patentowego.

Od 28. listopada do świątecznej oferty tabletów i laptopów w T-Mobile dołącza jedno z flagowych urządzeń marki Apple – iPad Retina WiFi + Cellular w wersji z 16 lub 64 GB pamięci. Nowy tablet dostępny będzie w ofertach blueconnect już od złotówki.

Cztery na pięć najpopularniejszych urządzeń, które amerykańskie dzieci chciałyby zobaczyć pod choinką to produkty Apple’a – wynika z badania wykonanego przez firmę analityczną Nielsen.

Na wniosek Samsunga amerykański sędzia nakazał Apple’owi ujawnienie szczegółów dotyczących patentowego porozumienia Apple’a z HTC. To jeden z ruchów Samsunga mających na celu uchronienie koreańskiej firmy przed zakazem sprzedaży jej produktów na terenie USA.

Zgodnie ze swoją nową polityką, Nokia udostępniła aplikację Nokia Here w wersji dla iPhone’ów, iPadów i iPodów touch. Daje ona użytkownikom urządzeń Apple’a dostęp do darmowej głosowej nawigacji satelitarnej krok-po-kroku z możliwością pracy w trybie offline.

Już w przyszłym miesiącu Apple rozpocznie testową produkcję następcy iPhona 5 – donosi serwis DigiTimes opierając się o raport Commercial Times.

Samsung podwyższył ceny produkowanych dla Apple procesorów o 20% – donosi koreańska gazeta Chosun Ilbo, opierając się na informacjach od osoby zaznajomionej z procesem negocjacji. Apple chciało zrezygnować z Samsunga jako producenta, ale nie udało mu się jeszcze znaleźć zastępcy.

Dziesięcioletnią umową licencyjną zakończył się spór między HTC a Applam rozpoczęty na drodze sądowej w 2010 roku. Był to pierwszy duży pozew Apple’a wycelowany w firmę produkującą urządzenia pracujące pod kontrolą Androida.

Szwajcarki narodowy przewoźnik kolejowy (SBB) stwierdził we wrześniu, że Apple nielegalnie korzysta w nowym iPadzie ze wzoru jego zegara. Apple zgodził się wykupić spóźnioną licencję – kosztowała ona firmę 20 mln koron szwajcarskich (21,98 mln dolarów).

Jak donosi Strategy Analitics, w III kwartale Samsung Galaxy S III był popularniejszy od iPhone’a 4S, stając się najpopularniejszym smartfonem na świecie. Po raz pierwszy od lat z tronu ustąpiło Apple.

Apple został przyznany nowy patent dotyczący wzoru przemysłowego urządzenia z wyświetlaczem. Dokładniej chodzi o jego wygląd, w tym… prostokątny kształt z zaokrąglonymi rogami.

W III kwartale Apple zanotowało 36 mld dolarów przychodu oraz 8,2 mld dolarów zysku. To wzrost odpowiednio o 27,2% oraz 24,2% w porównaniu z III kwartałem 2011 roku.

Apple prawdopodobnie nie sprzeda w tym roku tyle iPadów mini ile by chciał. LG i AU Optronics nie sprostają zbyt wielkim zamówieniom na ekrany.

Biuro prasowe sieci T-Mobile potwierdziło, że w najbliższym czasie w ofercie sieci pojawią się nowe tablety Apple’a.

Apple udostępnił oficjalny cennik iPada mini i iPada 4 obowiązujący na polskiej stronie sklepu producenta. Najtańszy iPad mini kosztuje 1449 zł.

Apple rozesłał dziś zaproszenia na kolejną swoją konferencję, która odbędzie się 23. października w San Jose. Mamy wam trochę więcej do pokazania – brzmi hasło przewodnie konferencji.

Wszyscy oczekują, że Apple 23. października pokaże iPada mini. Tymczasem z systemu niemieckiego MediaMarktu wyciekły już ceny nowego urządzenia. Co ciekawe, dostępne mają być aż 4 wersje pojemności pamięci – 8, 16, 32 i 64 GB.

Już od jutra użytkownicy konsol do gier Xbox będą mogli korzystać z nowej usługi – Xbox Music, czyli sklepu internetowego z muzyką, który stanąć ma w szranki z takimi gigantami jak Apple czy z Amazon.