Orange jeszcze w tym roku wprowadzi do sprzedaży w wybranych punktach 1-Minute, Inmedio, Inmedio Cafe, Relay i Relay Services specjalne bony na usługi dostępne w ofercie Orange na kartę.

Według prognoz IDC na rynek w tym roku trafiło prawie 5 mln więcej tabletów niż zakładano. Do 2016 roku ich sprzedaż wzrośnie aż o 160 mln. Badania firmy DisplaySearch pokazują, że produkcja części do tabletów jest wyższa, aniżeli analogicznych części do mobilnych komputerów.

Mamy wyrok w sporze o film Henryka Dederki “Witajcie w życiu”. To film powstały w połowie lat 90., czyli jeszcze w fazie wczesnego kapitalizmu w Polsce, krótko po upadku PRL. Nie widziałem tego filmu (był do obejrzenia na zamkniętych pokazach), ale z dziesiątek relacji o nim wynika dość jasno, o czym i jaki jest. W tym kontekście zatem dość jasny jest sens wcześniejszych wyroków, mocą których “Witajcie w życiu” od 15 lat leży na półce.

Od 4. grudnia Play wycofał usługę Nowe Zbieraj Minuty w wybranych ofert abonamentowych dla klientów indywidualnych, z tym także z najnowszych. Ci, którzy mają uruchomioną usługę, mogą z niej korzystać do momentu dezaktywacji.

Jeszcze w tym roku Goclever planuje wprowadzić na polski rynek urządzenia linii Fone – smartfony z Androidem wyposażone w duże, nawet 5-calowe wyświetlacze.

Dzisiaj marsz PiS-u w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, ale nie tylko w tej sprawie. Także w proteście przeciwko ograniczaniu wolności słowa, biedzie i wyzbywaniu się suwerenności. Mam z tym marszem kłopot.

W Rosji zdrożeje alkohol. W ten sposób Kreml chce walczyć ze zgubnym nałogiem swoich obywateli. Od pierwszego stycznia minimalna cena butelki wódki wzrośnie o ponad jedną trzecią. Będzie to największy od wielu lat skok ceny alkoholu w tym kraju.

Nietypowy kolczyk przypiął sobie do ucha siłacz z Gruzji. Laszlo Pataray przeciągnął uchem… 8-tonową ciężarówkę na odległość 21,5 metra. I pobił rekord świata. Śmiałek zmierzył się z tym wyzwaniem w Rustawi w Gruzji.

Chłopiec czy dziewczynka? A może bliźniaki? Na całym świecie nie milkną spekulacje na temat ciąży księżnej Kate. Media zastanawiają się również nad tym, kto w zależności od płci i kolejności urodzenia (w przypadku bliźniąt) jako pierwszy odziedziczy prawo do brytyjskiego tronu.

Z okazji pierwszych urodzin oferty w naszej Rodzinie, sieć wprowadziła szereg zmian w cennikach, w tym dłuższy okres ważności połączeń wychodzących i tańsze połączenia do Play i CenterNetu.

Ubolewam nad tym, co spotkało Pasikowskiego i Stuhra w związku z “Pokłosiem”. Z kilku powodów. Po pierwsze, nie mam zaufania do argumentów naganiaczy. Gdy słyszę nagonkę, a priori jakoś mi tu nieładnie pachnie. Po drugie, nie jestem z tych, którzy zalecają opowiadanie historii jako zamiatanie pod dywan – takich lub zgoła innych – wstydliwych spraw. Po trzecie, mówimy o filmie, czyli – było nie było – o dziele sztuki.

Nokia zaprezentowała dziś nowy model z Windows Phone 8 – Lumię 620. To trzeci model tego producenta z WP8, tym razem z niższej półki cenowej.

Nokia zaprezentowała dziś nowy model z Windows Phone 8 – Lumię 620. To trzeci model tego producenta z WP8, tym razem z niższej półki cenowej.

Od końca stycznia stycznia przez pół roku trwało wyliczanie nowych stawek MTR do decyzji, której konsultacje rozpoczęły się na początku września. Operatorzy w tym czasie byli wielokrotnie proszeni o uzupełnienie danych – napisał w oświadczeniu przesłanym TELEPOLIS.PL Jacek Strzałkowski, rzecznik UKE.

Większość operatorów ograniczyła w tym roku wydatki na reklamę w mediach, ale nie wszystkie. Centertel wydał więcej niż Polkomtel i P4 razem wzięci – wynika zdanych Kantar Media.

Już 64% Polaków korzysta z Internetu, jednak w 2012 r. ich liczba wzrosła tylko 
o 2% Spośród osób, które nie używają Internetu tylko 4% deklaruje, że chce zacząć. Zmienia się sposób korzystania z sieci, w tym roku 16% internautów korzystało z mobilnego Internetu, podczas gdy w 2011 r. tylko 10%.

Na blogu Netii pojawił się kolejny film, w którym firma prezentuje się “od kuchni”. Tym razem pokazano działanie telecentrum w Legnicy i podwrocławskiej Ślęży.

Do 28. listopada trwa kolejna edycja Szalonych cen w internetowym sklepie Orange. Tym razem promocją objęto pięć telefonów różnych producentów.

Użytkownicy starszych smartfonów z Windows Phone wiedzą już, że nie dostaną aktualizacji systemu do wersji 8.0. Dedykowany dla ich smartfonów Windows Phone 7.8 pojawić miał się w I kwartale 2013 roku, wygląda jednak na to, że trafi na rynek wcześniej.

Orange planuje dalsze zaciskanie pasa, w tym cięcia kosztów wewnątrz firmy i wyprzedaż części majątku. Są miejsca, gdzie jesteśmy jeszcze w stanie koszty ograniczać. W takich firmach jak nasza, w firmach technologicznych oszczędza się głównie na technologii – mówi Maciej Witucki, prezes Orange Polska. Oszczędności mają być mniejsze niż trzy lata temu, kiedy dały około 400 mln zł.

Francja żyje wtorkową konferencją prasową prezydenta Hollande’a. Lewica robi tam dobrą minę do złej gry, próbując – za prezydentem – udowodnić, że zakręt polityczny potwierdzony słowami, które padły na tej konferencji, nie jest żadnym zakrętem. Prawica punktuje sprzeczności pomiędzy Hollandem-kandydatem, a Hollandem-prezydentem. Ciekawa lekcja styku realnej polityki z polityką jako narracją. Czyli tego, co naprawdę jest, z tym, co trzeba ludziom wmówić, że jest.