4. grudnia mPay podpisał umowę z TK Telekom na obsługę płatności telefonem komórkowym za bilety kolejowe przewoźników, które obsługuje TK Telekom w aplikacji Systemu Informacyjnego Obsługi Transportu Kolejowego (SITKol).

1. grudnia zmieniają się zasady korzystania z systemu płatności mobilnych mPay. Jeśli nie wykonamy chociaż jednej płatności w danym miesiącu kalendarzowym, czeka nas dodatkowa opłata.

Tym razem sprawa jest naprawdę poważna. Dyscyplinarne zwolnienie z “Rzeczpospolitej” Cezarego Gmyza i ogólniejsza czystka polityczna w tym dzienniku stawiają na porządku dziennym coś więcej niż tylko problem pluralizmu w mediach. Stawiają problem ładu demokratycznego w Polsce. Nie owijając w bawełnę: przypadek Gmyza świadczy o łukaszenkizacji systemu demokratycznego w Polsce. Jeszcze nam do modelu białoruskiego daleko, ale sam fakt, że taka czystka była możliwa, dowodzi, że zrobiliśmy krok w kierunku Białorusi. Oddalając się od Anglii.

Google zaprezentował pierwsze urządzenia z Androidem 4.2 i wkrótce nowy system trafi do już dostępnych na rynku smartfonów i tabletów. Jakie nowe funkcje przynosi aktualizacja systemu?

Research In Motion oficjalnie ogłosił, że w zeszłym tygodniu rozpoczęły się wewnętrzne testy systemu BlackBerry 10 u ponad 50 operatorów na całym świecie.

Trzy na cztery smartfony sprzedane w III kwartale miały system Android. W ciągu ostatnich 12 miesięcy udział tego systemu wzrósł o 91,5% 0 wynika z danych zaprezentowanych przez IDC.

Pokoje, Kid’s Corner (Kącik dziecięcy), Data Sense (licznik transferu) to zaledwie kilka nowości, które zostały wprowadzone w najnowszej wersji mobilnego systemu operacyjnego – Windows Phone 8.

Wszyscy oczekują, że Apple 23. października pokaże iPada mini. Tymczasem z systemu niemieckiego MediaMarktu wyciekły już ceny nowego urządzenia. Co ciekawe, dostępne mają być aż 4 wersje pojemności pamięci – 8, 16, 32 i 64 GB.

Krótko po wydaniu systemu iOS6, szwajcarski narodowy przewoźnik kolejowy (SBB) odkrył, że Apple nielegalnie wykorzystało wzór jego zegara. Teraz firma z Cupertino podpisała stosowną umowę licencyjną.

Czterocalowy wyświetlacz, dziesięciokrotnie więcej pamięci wewnętrznej, aktualizacja systemu operacyjnego oraz wciąż przystępna cena, to cechy nowego modelu z rodziny Blade.

Nokia rozpoczęła dziś udostępnianie aktualizacji oprogramowania dla smartfonu Nokia 808 PureView. Po aktualizacji wersja systemu to Belle FP2. Lista zmian jest długa.

RIM udostępnił programistom kolejną wersję beta narzędzi programistycznych dla systemu BlackBerry 10. Podczas prezentacji nie zabrakło również materiałów wideo przedstawiających nowy system mobilny od RIM.

Samsung udostępnił nową listę urządzeń, które w najbliższym czasie otrzymają aktualizację do Androida 4.1 Jelly Bean. Najnowszą wersję systemu otrzyma 15 urządzeń.

Google oczekuje na akceptację swoich map, Google Maps, w App Store. Tymczasem użytkownicy systemu iOS 6 mogą korzystać z map systemowych przygotowanych przez Apple. Co w nich znajdziemy? Co najmniej kilka(dziesiąt) ciekawych kwiatków.

Prezes Google, Eric Schmidt, podał nowe statystyki dotyczące systemu Android. Codziennie na całym świecie aktywowanych jest 1,3 mln urządzeń z tym systemem.